Autizmus Világnapja

2007 december 18-án, az ENSZ 62/139-es határozata jelölte ki április 2-át az Autizmus Világnapjának azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét az autizmusra, az autizmus spektrum zavarra, amely tízmilliókat érint a földön.  Az Új ÉFOÉSZ Tarnai Ottó Egyesület, hasonlóan a többi nemzetközi, országos, és regionális szerveződéshez azzal a szándékkal hogy az autizmust minél szélesebb körben megismerjék és elfogadják, befogadják a társadalomban.

Köszönöm,  megemlékezésünk Fővédnökének  Dr. Szűcs Lászlóné Prof. Dr Siska Katalinnak az Abigél Intézmény megalapítójának és munkatársainak  önzetlen segítségét.  Köszönöm, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatát képviselő Vassné Hermann Gyöngyinek a Szociális, Egészségügyi és Sport Bizottság elnökének kedves szavait. 
Köszönöm a Bárczi és a Göllesz iskolát képviselő tanulók látványos műsorát és ebben közreműködő tanárainak munkáját.
Köszönöm az Abigél Többcélú Intézmény Kadét Programjában résztvevő  tanulóinak izgalmas bemutatóját. 
Köszönöm Jónás Márkus önérvényesítőnek szívhez szóló versét.
És nem utolsó sorban köszönöm Bocskai Magdolna műsorvezető munkáját és a Mandala Dalszínház  művészeinek előadását!